3 způsoby, jak oživit dlouhodobý vztah a znovu se zamilovat do svého partnera
Vztahy se po nějaké době můžou dostat do stereotypu a rutiny, což je naprosto přirozené. Bohužel tohle je právě moment, kdy se ze vztahu začne vytrácet intimita a blízkost. Někdy je nutné se jednoduše dostat ze zajetých kolejí a aktivně pracovat na tom, aby to fungovalo. Existuje několik základních kroků, které můžete podniknout, abyste se znovu zamilovali a získali zpět jiskru, která ve vašem vztahu kdysi bývala.

1. Zkuste něco nového

Stereotyp je přirozený, ale můžete ho čas od času narušit. Skvělý způsob, jak každodenní rutinu trochu oživit, je vyzkoušet něco nového. Může jít o aktivity, nový televizní pořad, koníček nebo pravidelná rande. Jednoduše najděte něco, co vás bude oba bavit a nikdy (nebo už hodně dlouho) jste to nezkoušeli. Nemusí se přitom jednat o nic drahého. Může jít klidně jen o procházku, piknik, kino nebo výlet na kole. Nejde o to, abyste utratili hodně peněz, ale trávili spolu čas jinak než teď.

2. Nepodceňujte fyzický dotyk a mazlení

Hodně lidí začne fyzickou stránku vztahu odsouvat na druhou kolej, jakmile jsou spolu delší dobu. Je to obrovská chyba, která vás ve finále může připravit o svou lásku. Intimita je ve vztahu extrémně důležitá, ale nejde jen o sex. Dotyky zahrnutí také objímání, tulení, masáže zad nebo držení za ruce na veřejnosti. Zároveň je to něco, na čem můžete pracovat každý den. Stačí, když se večer u filmu přitulíte místo toho, abyste se dívali do telefonu.

3. Kdy jste naposled partnera pochválili?

Chvála, vlídné slovo a podpora často ve vztahu chybí. Možná si ani neuvědomujete, že to neděláte, ale vašemu partnerovi to může hodně chybět. Přitom není nic jednoduššího, než se trochu hlídat a alespoň čas od času si připomenout, že ho máte za něco pochválit. Uvidíte, že se bude cítit mnohem lépe a budete mít spolu mnohem bližší a intimnější vztah. Nemusíte chválit úplně všechno, ale nezapomeňte mu jednou za čas říct, že ho milujete a jste na něj hrdí.

Pokračujte do galerie

 

 

 

Komentářů

komentáře