Chcete zjistit typ své postavy podle profesionálně sestrojené tabulky? Čtěte dál!Téma váhy a její přibírání patří k nejčastějším konverzacím nejen v ženské společnosti. Jediný rozdíl je v tom, že my řešíme, jestli se vejdeme do svých džínů, a co pro to udělat, zatímco chlapům jde většinou o to svou postavu zvětšit o nějaký ten sval. Navzdory tomu, že anorexie, bulimie, a další poruchy příjmu potravy, se většinou škatulkovaly jako ženské problémy, bylo prokázáno, že u mužů to není jinak. Sice každý řešíme jiný typ problému, ale studie ukázaly, že žalostně málo lidí je se svou postavou spokojeno.

Kdybyste dostali možnost na svém těle cokoliv změnit, udělali byste to? Tuto možnost by využil podle mě každý, i kdyby se mělo jednat i o sebemenší změnu, jako je zmenšení nosu, odstranění mateřského znamínka, zeštíhlení pasu, atd. Nikdo se sebou není zcela spokojen, což je zcela pochopitelné, jelikož nikdo se nepozoruje víc než my sami. Známe na sobě každý záhyb, tudíž není těžké nějakou nedokonalost najít. Dnešní doba se snaží přijímání nedokonalostí podporovat, seč to jde, takže body image se v dnešní době hodně liší, a díky bohu se každé tělo považuje jako jedinečné a krásné.

Ovlivňuje naše váha naši hodnotu?

Ač si to většina lidí stále myslí, rozhodně tomu tak není. Tyto tabulky jsou spíše jen tak pro odhad, nic  to o vás, ani vašemu vztahu k jídlu neříká. Kolik se už udělalo pokusů na to, že se vedle sebe postavilo několik žen se stejnými výškovými a váhovými parametry, a ukázalo to, jak každá vypadá jinak navzdory těmto shodným hodnotám. Někomu se to ukládá do popředí, někomu do pozadí, někdo má těžký kosti, další má zase jen velké množství svalové hmoty, které logicky váží víc než tuk. Tabulku si určitě prohlédněte, ale rozhodně z toho nemějte špatný pocit, a s radostí si dejte klidně další kousek dortu.

Mrkni do galerie a zjisti svůj typ postavy!

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře