Co se stane s naším mozkem těsně před smrtí? Výsledky vědecké studie!Naše tělo je nejsložitější organismus na celé planetě, ve kterém spolu vše souvisí a je do posledního atomu dokonale propracováno. Zkuste si schválně sednout a uvědomit si, kolik toho okolo nás bylo vytvořeno mozkem člověka, jedním orgánem o velikosti poloviny melounu. Nebo to, že vůbec máme názory, myšlenky, dokážeme si představit věci, aniž bychom je měli před sebou. Vědci a lékaři nedávno přišli na to, kolik toho s naším mozkem souvisí, vezměme si třeba takovou psychiku, to je kapitola sama o sobě.

Bylo prokázáno, že náš psychický stav úzce souvisí s naším fyzickým. Jak se cítíme, v jakém prostředí se nacházíme, dokáže ovlivnit zdraví celého našeho těla. Lidi chodí do nemocnic s problémy, jako jsou bolesti zad, hlavy, chronickými migrénami, nespavostí, atd., aniž by si uvědomili, že se nejedná tolik o problémy tělesné schránky, jako té duševní. Ve většině případů se celý tento proces odehrává v podvědomí, způsobuje to určitý faktor, o kterém nemáme tušení. Například děti, které si v dětství prošly nějakým traumatickým zážitkem, mohou v dospělosti nebo i v průběhu dospívání trpět jakoukoliv strastí, se kterou je pocit spojený.

Jak dokáže psychika ovlivnit naše zdraví?

Zní to sice absurdně, ale mnoho lidí je živoucím důkazem. Třeba takový Wind Hoff, také známy jako ledový muž, jenž se dokázal uzdravit jen za pomoci dýchací techniky, běžel na ledovcích jen v trenkách, nebo se koupal v ledových bazéncích. Je to jen o naší mysli, naše tělo je pouhá schránka. Většina teorií o posmrtném životě se na tomto zakládá, a věří, že naše duše je něco, co dokáže přežít i bez hostitele. Někdo si zase myslí, že to je nemožné, názory a teorie se člověk od člověka liší.

Co ale bylo opravdu vědecky dokázáno, že se s naším mozkem děje těsně před smrtí? Odpověď najdeš v galerii!

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře