Co všechno na nás prozradí tvar našeho palce?

ŘECKO do 6990 Kč

EGYPT od 7090 Kč

MADEIRA od 7100 KčČasto jsme e ve školce bavili o tom, jakou schopnost bychom chtěli mít. Někdo řekl létání, někdo neviditelnost, a někdo čtení myšlenek. K neviditelnosti nebo létání se budeme propracovávat těžce, ale u čtení myšlenek to možná nebude tak složité, jak se zdá. Díky mnoha psychologickým studiím můžeme v lidech číst jako v otevřené knize. Že to není možné? To si jen myslíte! Pojďme začít u něčeho jednoduchého, třeba takové postavení těla.

Podle gest, uvolněnosti ramen nebo posazení rukou se dají snadno určit pocity, které daná osoba při konverzaci s vámi pociťuje. Buď se jedná o tzv. open body language (=ruce podél těla, narovnaná záda, ležérní postoj, atd.), kde je vidět, že se ve vaší přítomnosti konverzující cítí dobře, vyjadřuje vám své sympatie a pozornost. Naopak pokud má ruce překřížené a jeho špičky nohou nesměrují vaším směrem, asi by bylo na místě od konverzace upustit. A tohle vše jsme zjistili jen na základě bližšího pozorování reakce těla. A je toho mnohem víc.

Jaké další podvědomé akty prozrazují naše opravdové rozpoložení?

Bohužel na nás naše tělo prozrazuje mnohem víc. Proto je také velmi časté, že spousta lidí prostě nedokáže lhát, ať se snaží sebevíc. Nejde jim to přes pusu, a prakticky pokaždé je něco prozradí. Nejčastější bývá nadměrné pocení, nervózní výraz, třesoucí se ruce a nepřesvědčivý hlas. Správně zalhat dokáže jen ten, který si je sám sebou natolik jistý, že ptajícímu se nedá sebemenší důvod o podezření na jeho straně.

Pokud jste někdy četli detektivky, nebo se rádi koukáte na krimi seriály, řeč těla je zde často propírána. Hlavní hrdina je někdy až nadpřirozeně všímavý, ale tak jedná se koneckonců o film, kde se nemá cenu dohadovat o reálnosti jednotlivých scén. Jeden z faktorů, který nám o povaze dané osoby může něco říct, je náš palec.

Co to říká o tobě? Mrkni do galerie!

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře