Jaké složení má ve skutečnosti Nutella? Fuj!

ŘECKO do 6990 Kč

EGYPT od 7090 Kč

MADEIRA od 7100 KčTato lískooříšková pomazánka je oblíbená snad všude. Dá se použít na toast, do palačinky, prakticky jakkoliv a kamkoliv. Někdo jí rád jí i samotnou! Ale napadlo vás někdy zkoumat její složení? Kolikrát se vám už stalo, že jste si vaši milovanou pochoutku zkazili přečtením etikety? Tohle je bohužel jeden z dalších takových příkladů, takže pokud chcete Nutellu jíst dál bez výčitek, přestaňte tento článek číst, protože co se dozvíte, vás nejspíš šokuje.

Podobně na tom je i spousta dalších výrobků. Pomerančový džus také není ve skutečnosti plný ovocného koncentrátu, šťávy a dužiny navzdory tomu, že to tak na vás z obálky působí. Abyste si mohli být jistí, že co si kupujte, je nutričně výživné, musíte blíže prozkoumat složení. Což se logicky mnoha lidem nechce, polovině z toho ani nerozumí, natož aby si z toho něco vzali. V takových případech vám pomůže si výrobky kupovat buď od místních farmářů, nebo v kvalitních obchodech.

Proč je většina potravin plná konzervantů a dalších chemikálií?

Možná se pozastavujete nad nelogičností toho, proč by vám takhle mnoha výrobců kazila bohatost jídla. Dělají to z dobrých důvodů, nebo alespoň důvodů pro ně výhodných. Tím, že určitou věc nadopují těmito látkami, prodlouží její trvanlivost a čerstvost.

A protože naneštěstí období tržišť a domácích výrobků začíná ustupovat řetězcům velkoobchodů s levným zbožím, je to čím dál častější problém. V dnešní době se naštěstí opět bojuje za obnovení těchto zvyklostí, ale jde to zatím pomalu. Pokud to však chcete podpořit, a stojíte o to, jíst zdravěji a lépe, zkuste si o tom něco najít. Můžete si třeba jednotlivé potraviny odnášet ve vlastních plátěných taškách, atd.

A jestli vás zajímá, z jakých odporností se teda Nutella skládá, koukněte na to do galerie!

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře