Kleopatra ve skutečnosti žádná krasavice nebyla! Jak vypadala?O Kleopatře ví snad každý i bez učebnice dějepisu. Někdo si ji pojí s egyptskou královnou, někdo jako milenku dvou římských císařů, a někomu se zase vybaví fakt, že měla hezký nos. Tak či onak se jedná o velmi vlivnou ženu, které se povedlo vybudovat velice silné impérium. Vzhlíželo k ní mnoho dívek, jež byly fascinovány její nezávislostí a sílou, protože jak je nám bohužel známo, dříve se něžné pohlaví utlačovalo, a už vůbec se mu nedařilo se dostat do tak vysoce postavených pozic.

To samé platilo i ve vědě. Kdybyste se o jednotlivé objevy zajímali více, zjistili byste, že mnoho z nich uskutečnila žena, nebo minimálně byla spoluúčastníkem, ale při představování a udílení cen jakoby neexistovala. Muži v té době odmítali připustit, že by se osoba, nad kterou uvažovali jen jako o hospodyňce, věrné manželce a kuchařce, mohla dopátrat objevu, nad kterým mnoho mužů pohořelo. Kleopatra si však vybudovala velmi dobrou pověst navzdory svému pohlaví a vojáci ji uznávali. I její protivníci ji nazývali krásnou a okouzlující, čímž si postupně vysloužila titul nejhezčí ženy planety. Ideály krásy se však mění, proto je otázkou, jestli bychom ji shledali hezkou i dnes?

Proč tedy byla považována za nejhezčí ženu planety?

Jelikož je krása subjektivní, není lehké se shodnout na něčím vzhledu, a jestli je dobrý nebo ne. Možná, že dnes by nám Kleopatra tolik neučarovala, ale na svou dobu to skutečně mohla být kráska. Vezměte si odlišné pohledy na krásu, která se liší podle jednotlivých zemí. V Africe jsou ideálem černošky s větším pozadím, v Asii s menší dívky s malou nožkou a bledou pletí, a u nás zase hubenější postavy. Ale i to se liší z osoby na osobu, protože každému se líbí něco jiného. Jak to bylo s Kleopatrou a jejím vzhledem?

Odpověď najdeš v galerii!

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře