Zjistěte svoji kvalitu zraku díky jedinečnému očnímu testu.

Sponzorované odkazy

Tak. Máme tu pro vás něco, co se vám jistě bude hodit do života. Více než polovina českých řidičů špatně vidí a každý pětadvacátý by kvůli problému se zrakem řídit vůbec neměl. Tyto alarmující údaje vyplynuly z průzkumu, které provedlo ministerstvo dopravy ve spolupráci s dopravními experty a optiky. A jak jste na tom vy? Potřebujete brýle?

První test – do dálky

První z testů je ten nejednodušší. Možná ho znáte z ordinací praktických lékařů. Můžete si vše ale vyzkoušet doma. Stačí, když si tabulku s písmeny na obrazovce zvětšíte tak, aby šíře obdélníku byla asi 11,5 cm (stikněte tlačítko CTRL a tlačítko +). Posaďte se do vzdálenosti 3 metry od monitoru, zakryjte si vždy jedno oko a čtěte řádky shora dolů. Pokud nepřečtete řádek 6/6 oběma očima, budete pravděpodobně potřebovat brýle.

Tak jak jste dopadli? To ale není vše. Máme pro vás něco těžšího. Pokračujte v čtení dále.

Druhý test – odstíny

Nejde jen o vidění na dálku. To asi jistě víte. Potíže se zrakem se neomezují pouze na vidění do dálky či na blízko, naše oči by měly zvládnout rozlišovat také různé odstíny barev. A právě k tomu slouží tento test, jehož obdoba se používá například i při pilotních zkouškách. Potřebovat budete tužku, papír a stopky, třeba ty na mobilním telefonu. Vaším úkolem je určit čtvereček v mřížce, který má odlišný odstín než všechny ostatní.

Vaším úkolem je zapsat správné souřadnice odlišně barevných čtverců, to vše v limitu jedné minuty. K dispozici máte třicet obrazců, které jsme pro vás opatřili souřadnicemi podobně, jako známou hru “Lodě.” Výsledky celého testu naleznete na konci galerie pod tímto článkem. V prvních obrázcích (obtížnost se zvyšuje) budete procházet celým testem. Tak hodně štěstí a pochlubte se s výsledkem poté do komentářů.

Komentářů

komentáře