Porce krkovičky a olivový olej, to je skutečná lahůdkaDobře si pochutnat během letních večerů? Pravda, tady je nejlepší grilovací party s přáteli, na kterou je každá pozvánka skutečným privilegiem. Samozřejmě, během srpna nebo září se dá ugrilovat leccos, ale právě krkovička je dominantou každé oslavy – kdo by jí vlastně odolal, když se tak báječně snoubí s dalšími vůněmi v širokém okolí? A když přidáte trochu olivového oleje, nejen, že doslova a do písmene pohladíte zažívání, ale také zpřístupníte dosud netušené gastronomické radosti. Chcete si užít pohodový večer?

Ideální večer pod pergolou je právě blízko grilu

Je přímo pověstná, komu někdy zavoněla, už jí nebude moci nikdy odolat – je to takové nepsané kouzlo. Ano, grilovaná krkovička nabídne symbiózu olivového oleje, koření a masa, které je právem hodnoceno znalci na jedničku s hvězdičkou, tedy pokud vám řezník vybere ten nejlepší možný kousek. Klíčová je zde také marináda, v níž by neměla chybět hořčice a také nějaké koření, nejlepší volbou je jistě rozmarýn, jenž nesporně vynikne i u dalších druhů masa. Sůl a pepř nesmí chybět, ale právě s rozmarýnem dostanete zajímavou vůni, co se bude linout ještě pěkný kus od místa, kde máte zrovna postavený gril…

Samozřejmě, grilování má svá pravidla a neměli bychom ho uspěchat, jinak nepřijde požadovaný výsledek a dvojku u zkoušek v tomto oboru nikdo u přátel získat nechce. Vezměte si proto na pomoc olej z Chorvatska, Chiavalon Atilio, který se výborně kombinuje právě s pokrmy, k jejichž přípravě je zapotřebí zahradní gril. V chuti poznáte mandle, v aroma zase rozmarýn, který je pro grilované maso ideální vůní.

Vybírejte pečlivě, acidita je velmi důležitá

Ptáte se, jak vybrat olivový olej? Otázka nemusí být složitá, hlavně pokud se držíte několika málo ukazatelů. Extra panenská varianta, nízká acidita (jedno procento je příliš, bernou mincí je hodnota v nižších desetinách procenta), ale také jasně deklarovaná země původu. Právě tedy máte před sebou produkt, kterému můžete věřit a nikdy vás nezklame, ani když přijdou ke slovu ti nejnáročnější strávníci nebo chcete potěšit tchyni něčím opravdu výjimečným!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře