S tímto hmyzem opatrně, mohlo by vás to stát život!Jak je ten svět okolo nás nebezpečný. Normálně se koukáme po těch větších rizicích, jako jsou třeba srážky s autem nebo přepadení na ulici, ale kvůli tomu zapomínáme na ty malé zabijáky, kteří na nás někde číhají a vyčkávají na jejich moment. V Česku naštěstí nepatří mezi tu nejsmrtelnější jednotku, tady nanejvýš dostanete nepříjemnou alergickou reakci nebo otravné pálení způsobené štípancem. Ale co má říkat třeba taková Austrálie?

Věděli jste, že z TOP 10 nejjedovatějších zvířat na světě se jich devět nachází právě tam? Žít tam normální běžný život pokojného občana může být někdy hra o přežití. Kdyby před vás postavili lva a sklípkana, absolutní většina z vás by si určitě vybrala sklípkana. Děláte ale chybu, protože síla těchto malých potvor tkví právě v jejich velikosti. Lva vidíte na stovky metrů daleko a s přehledem se mu vyhnete. Jestli však na vás v botě nečíhá jedovatý pavouk, už však s jistotou říct nemůžete. Proto jsou schopni za rok usmrtit tolik lidí, protože nebohé oběti nemohou tušit, že nechtěně někomu narušili teritorium, tudíž na útok ze zálohy ani nejsou připraveni.

Jak se vyhnout přímému střetu a zachránit si tím život?

U zvířat je princip vždy stejný. Jde hlavně o to, že jim nesmíme dát sebemenší důvod nás napadnout. Když se cítí ohrožená, vždy přechází do útoku. Nejhorší jsou matky s mláďaty, protože ty mají k všeobecné ostražitosti a nedůvěřivosti ještě přidaný mateřský pud, který z nich dělá velice nebezpečné protivníky. Zvířata sama o sobě jsou neskutečně nevypočitatelná, tudíž není nejlepší nápad si je jakýmkoliv způsobem rozhněvat. U hmyzu je nejhorší, že je k tomu všemu ještě na první pohled ani nevidíme. Buďte proto opatrní a pozorní, ať vás to nestojí život.

Zajímá vás, co mezi tuto nebezpečnou elitu patří? Mrkni do galerie!

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře