Spíte s mobilem poblíž vašeho těla? Ihned přestaňte!Však to všichni známe, i když se nám vždy říkalo, že minimálně dvě hodiny před spaním by se oči neměli soustředit na nějakou obrazovku, kolikrát si zprávy kontrolujeme těsně před usnutím. Není to zdravé, ale někdy si prostě nemůžeme pomoct. Dnešní generace a způsob života jsou na to tak nastavený. Kdysi byly děti rády, když se mohly večer podívat na pohádku nebo si zavolat přes pevnou linku. Dnes však skoro každé druhé dítě, které vidíme jít po ulici, očima přímo visí na displeji mobilního telefonu. A že se nejedná o jen tak ledajaký mobil. Kolikrát to je model, který si naše rodiče dopřáli až ve svých pozdních letech.

A můžete si být jisti, že ty děti jsou schopné svůj přístroj plně ovládat, což kolikrát nezvládnou ani ti starší a zkušenější z nás. Ti s tím však nevyrůstali. V dnešní době je čím dál větší problém od displeje nezbedné ratolesti odtrhnout. Většina rodičů řeší neposednost a neklid svých mladých tím, že jim mobil strčí do ruky, protože nemají nervy na to se s nimi otravovat. Jedná se však o velkou chybu. Pokud se tato situace opakuje, bude velice těžké je přimět se telefonu nevěnovat v budoucnu.

Rizika, které se sebou nadměrné užívání přístroje přináší

Je jich více, než se zdá. Sice nám to umožňuje pohodlnou a jednoduchou komunikaci, možnost zjištění si prakticky čehokoliv a spoustu dalšího, ale zároveň to je i obrovské riziko. Tím, že je náš miláček pomalu chytřejší než my, nás dokáže čas od času pěkně zmanipulovat.

A to se vůbec nebavíme o závislostech, které si už tolik lidí na mobilu vypěstovali. Ale vůbec nejhorší jsou ta rizika, o kterých nevíme. A je jich mnohem víc, než si vůbec dokážete představit.

Pokud vás zajímá, proč byste měli okamžitě přestat spát s mobilem u hlavy, rozklikněte si galerii!

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře