Víš, jak dát přednost v jízdě? Jen málokdo to dá!Někdo je možná stále jen pasažér, který si spokojeně jezdí na zadní sedačce a prakticky nemusí dávat pozor. Může se nerušeně kochat okolní krajinou, povzbuzovat tátu k větší rychlosti a poslouchat hudbu. Bohužel, každý se jednou dostaneme do věku, kdy se ze zadních sedaček přesouváme na ty přední. A to přestává veškerá legrace. Ač to vypadá jednoduše, je tam prostor pro tolik chyb, že by se z toho jeden zbláznil.

Spousta z nás řízení podceňuje, protože jsme přeci hráli GTA, kde jsme zvládali řídit auto s prstem v nose. Nebo třeba na takových simulátorech, autodromu a videohrách, tam jsme se toho najezdili. Jenomže tam nás neomezovaly značky. V realitě je provoz na silnicích o dost složitější. Tam si člověk musí všímat nejen sebe, ale i okolí, jestli nejede někdo zprava, jestli máme správnou rychlost, jaké platí značky, stav vozidla, atd. Proto není radno to podceňovat, protože narozdíl od hry, tady nemůžeme jen kliknout na další pokus a vrátit se do hry s plným počtem srdíček.  Řízení samo o sobě není nic složitého, koneckonců se to opravdu podobá různým simulátorům na poutích. Opravdový oříšek jsou však všechna ta pravidla silničního provozu.

Jak se vyznat na pozemních komunikacích?

Stopky jsou ve své podstatě velice zrádné, protože ono těch věcí upravující přednost je bohužel více. Všem známá je samozřejmě přednost zprava, ale pak do hry vstupují i policisti  a semafory. Jak se v tom potom má člověk vyznat? Ono sice dát přednost zní strašně jednoduše, ale víte opravdu pravý význam dání přednosti? Vzhledem k tomu, že máme dokonce dvě značky upravující pořadí aut jezdících po vozovce, někdy je těžké jednat podle zákona.

Pokud si nejste stoprocentně jisti přesnou definicí stopky, pro bezpečnost vás a dalších účastníků provozu, mrkněte go galerie!

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů

komentáře