Za každou cenu se vyhněte nošení černých roušek! ŽIVOTU NEBEZPEČNÉ!
Roušky a respirátory se díky dnešní době staly nepostradatelnou součástí našeho života. Dříve se sice dělaly vtipy na to, jak si pokaždé někdo před odchodem zapomene vzít jedno z toho sebou, ale bojím se, že nyní už to máme kompletně zautomatizované. Mě kolikrát zarazí i to, že ve filmech postavy nemají respirátory, když se chtějí přepravit městskou hromadnou dopravou. Mělo to trvat jen pár měsíců, a podívejme se na nás teď.

Skoro dva roky pečlivého distancování, a zatím se nezdá, že by to nějak pomohlo. Podle nejnovějších zpráv se čísla nakažených opět zvedají, takže školy už pilně vypracovávají plány pro distanční výuku. Studenti jsou touto zprávou kompletně zděšeni, protože představa dalšího školního roku v domácím vězení všechny přivádí k šílenství. Navíc konečně jsme po dlouhé době mohli zakusit cestování nejen po České republice, a jen těžko se budeme opět omezovat. Samozřejmě nesmíme být pesimisté, není zaručené, že by tento scénář měl opět nastat. Nyní už víme víc, a máme víc zkušeností, než když nás koronavirus zachvátil poprvé.

Je lepší nosit roušku nebo respirátor?

V době nejhorší karantény jste bez respirátoru nemohli vystrčit nos z domu, jelikož je dvakrát tak účinnější než rouška. Nyní však můžeme v autobusech a metrech vidět lidi s rouškami, takže co to znamená? Pro mnohé je příjemnější nosit roušku, než neustále nosit nepohodlný respirátor. Mně to osobně nějak nevadí, ale co už problémem je, je fakt, že lidi si krytí obličeje stahují pod nos. Sice se pak bude dýchat líp, ale zcela to postrádá účel. Je proto od věci si to takto ulehčovat. Je to sice někdy těžké, obzvlášť když je v autobuse vedro, ale musíme to vydržet.

Co však nesmíte dělat, je nošení černých roušek! Proč? Stačí mrknout do galerie a ihned pochopíš!

 

 

 

Komentářů

komentáře